Notki biograficzne – wspomnienia

NOTKI BIOGRAFICZNE – WSPOMNIENIA

Szanowni Państwo

Poniżej znajdziecie Państwo  wspomnienia i notki biograficzne jeńców Oflagu II C. Lista ich jest oczywiście otwarta. Mamy nadzieję, że lista ta będzie ciągle rosła, wszak w Oflagu IIC przetrzymywano prawie siedem tysięcy Polskich Oficerów września, naszych Ojców.

Zamiarem naszym jest by te wspomnienia i notki dotyczyły spraw związanych z drogą życiową jeńców przed wrześniem 1939, z ich pobytem w obozie oraz z działalnością po wyzwoleniu.

Oczekiwanym jest, aby materiały te były wzbogacone kilkoma fotografiami, a łączna ich objętość zawierała 2500 do 6000 znaków. Materiały te co do zasady, powinny być opracowywane przez rodziny i bliskich jeńców, ewentualnie w szczególnych przypadkach przez inne osoby na podstawie dostępnych materiałów faktograficznych.

 

Zapraszamy do redagowania czy współredagowania. Deklarujemy naszą pomoc w technicznym opracowaniu i składzie materiałów.

 

Zarząd Stowarzyszenia Woldenberczyków

 

1. Babski Władysław

2. Bagniewski Franciszek

3. Baj Kazimierz

4. Bernacki Andrzej

5. Bernacki Stefan

6. Biske Zygmunt Hugo

7. Bitner Zdzisław

8. Bohatkiewicz Józef

9. Borakowski Henryk

10. Brandys Marian

11. Brzezicki Arkady

12. Busiakiewicz Jan Feliks

13. Chlebda Stanisław

14. Chmurowicz Jan

15. Chodakowski Józef Marian

16. Choraszewski Damazy

17. Ciężkowski Marian

18. Dąbrowski Franciszek

19. Dembek Wacław Mikołaj

20. Domański Witold Stanisław

21. Drzyzga Bernard

22. Fiński Otto

23. Frankowski Julian

24. Frankowski Kazimierz

25. Fularski Jerzy

26. Grodecki Stefan Ludwik

27. Gryczman Jan

28. Guzdek Ludwik

29. Jaśkowski Lech

30. Jędrusiak Eugeniusz

31. Kapturczak Lucjan

32. Klimczewski Wincenty

33. Kolendowski Edmund Izydor

34. Koncewicz Ryszard

35. Kosicki Henryk

36. Kotański Wacław

37. Kręgielski Zdzisław

38. Krzywiec Wacław Zbigniew

39. Kuropieska Józef

40. Laskowski Kazimierz

41. Libura Innocenty

42. Ludwiczak Witalis

43. Majcherski Konrad

44. Maleszka Edmund

45. Michałowski Kazimierz

46. Mickunas Jan

47. Młodziejowski Jerzy

48. Niczko Michał

49. Niepokólczycki Franciszek

50. Niwiński Leopold

51. Paluchowski Marian

52. Paprocki Antoni

53. Pazda Zygmunt

54. Pełka Józef

55. Pierzchlewicz Kazimierz

56. Pigłowski Roman

57. Polak Zenon

58. Przybyszewski Zbigniew

59. Ratajczak Leon

60. Rowiński Zbigniew

61. Rudzki Kazimierz

62. Rutkowski Edward

63. Rutkowski Tadeusz

64. Rytwiński Witold

65. Sierko Władysław

66. Skupiński Eugeniusz

67. Sochoń Zygmunt

68. Staniszkis Jerzy

69. Stawicki Henryk

70. Steffen Wiktor

71. Strupczewski Jan

72. Switalski Kazimierz

73. Szalewicz Wacław

74. Szalewicz Kazimierz

75. Szewczuk Edward

76. Taylor Leon

77. Tokarczyk Józef

78. Tomys Michał

79. Trojanowski Edward

80. Trojanowski Wojciech

81. Tymirski Paweł

82. Uniatycki Michał

83. Unrug Józef

84. Wallner Alfred Maksymilian Karol

85. Wierzbicki Gabriel

86. Wiro-Kiro Władysław

87. Wojewoda Kazimierz

88. Wójcik Zygmunt

89. Wójcik Zygmunt Sylwan

90. Zaleski Stanisław

91. Zinkiewicz Leonard

92. Zwierzycki Zbigniew Hieronim

93. Żytowiecki Jerzy