Informacje i życzenia

22.12.2015

Szanowni Państwo – Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Woldenberczyków!

Miło mi poinformować, że w pierwszym dniu Świąt, tj. 25 grudnia, o godz. 20, na falach radiowych TOK FM zostanie wyemitowane powtórzenie zeszłorocznej audycji
o Oflagu II C Woldenberg.

Nowa audycja zostanie przygotowana i wyemitowana w końcu stycznia 2016, nawiązując do rocznicy wyzwolenia 30 stycznia 1945 r. 3200 Jeńców obozu w miejscowości Dziedzice (Deetz).
O dacie i godzinie tej audycji poinformujemy na stronie internetowej Stowarzyszenia.

W dniu 30 stycznia 2016 odbędą się w Dziedzicach obchody rocznicowe, połączone z uroczystym odsłonięciem nowej tablicy pamiątkowej, ufundowanej przez nasze Stowarzyszenie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic. W tym dniu do Dziedzic dotrą harcerze dobiegniewscy – uczestnicy dorocznego rajdu pieszego szlakiem ewakuacji Oflagu. Oto ogólny program uroczystości, w których rolę gospodarza i organizatora wzięło na siebie Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic:

  • 10:45 Złożenie kwiatów oraz warta honorowa harcerzy z Dobiegniewa przy mogile poległych Woldenberczyków
  • 11:00 Msza św. w kościele w Dziedzicach
  • 11:45 Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej
  • 12:15 Otwarcie wystawy „Igrzyska za drutami” poświęconej słynnej olimpiadzie sportowej, zorganizowanej przez Jeńców w 1944 r.
  • 12:45 Program artystyczny w budynku dawnej szkoły w Dziedzicach

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu.

Mam zaszczyt i przyjemność złożyć Państwu w imieniu swoim oraz Zarządu Stowarzyszenia najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne!

 

Z wyrazami szacunku

Wiesław Dembek

prezes Stowarzyszenia