Kolejna odsłona wystawy „Igrzyska za drutami”

30.05.2015

W dniu 27.05.2015 r. w siedzibie Sejmu RP w Warszawie miało miejsce otwarcie czasowej wystawy pamiątek i eksponatów prezentujących ideę sportu i ducha olimpijskiego w obozach jenieckich w czasie II Wojny Światowej. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a wśród zgromadzonych muzealiów dominowały pamiątki z obozowej Olimpiady, która odbyła się w Oflagu II C Woldenberg w 1944 roku.

Wystawę uroczyście otworzył Marszałek Sejmu – Radosław Sikorski.
Powitanie wygłosił Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki – Tomasz Jagodziński.  Środowisko Woldenberczyków reprezentowali m.in.: Prezes Stowarzyszenia Woldenberczyków – Wiesław Dembek, Dyrektor Muzeum Woldenberczyków (Sekretarz Stowarzyszenia) – Irena Zmaczyńska, członkowie Stowarzyszenia – Pan Zdzisław Izydorczak z Małżonką oraz Prezes Michał Listkiewicz, Prezes Fundacji Woldenberczyków – Tomasz Rogoziński, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Dobiegniew – Marcin Pawłowski.

Jak zwykle, spotkanie było miłą okazją do wymiany uwag, poglądów, wspomnień
i wizytówek. Co bardzo ważne, wystawa „Igrzyska za drutami” znajdzie się latem w Muzeum Woldenberczyków i będzie tam także we wrześniu, kiedy planowany jest tradycyjny zjazd Członków naszego Stowarzyszenia!

Wszystkie zdjęcia z wernisażu – autorstwa Pana Marcina Pawłowskiego – można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Dobiegniew: http://www.dobiegniew.pl/

1 2 3 4